*دکتر امیری نسب
پریودنتیست ، فلوشیپ پریو-ایمپلنت

در دهه‌های اخیر بیشتر درمان‌های مرتبط با سلامت دهان به سمت درمان‌های کم‌تهاجمی سوق پیدا کرده‌است. تمایل برای انجام درمان‌های استاندارد و در عین حال کم‌تهاجمی در شاخه‌های ایمپلنتولوژی روز به روز درحال افزایش است. در گذشته، قرار دادن ایمپلنت‌های با قطر زیاد و طول بلند بهترین درمان محسوب می‌شد ولی امروزه انتخاب ابعاد ایمپلنت و موقعیت آن‌ها بر اساس شرایط آناتومی فک راه حل مناسب‌تری مخصوصا در فک های به شدت تحلیل رفته است .(1)
اگر بخواهیم درمان‌های کم‌تهاجمی(minimally invasive) را در ایمپلنتولوژی را تعریف کنیم، بهتر است این گونه شروع کنیم؛ هر درمانی که با دیدگاه ممانعت از بازسازی استخوان (bone grafts) و پیشگیری از ایجاد موربیدیتی(morbidity) مثل درد ،ورم،خونریزی یا زمان جراحی طولانی می شود را به عنوان دیدگاه کم تهاجمی در درمان ایمپلنت محسوب می شود.روکش های نوری (immediate restoration)در بحث های پروتزی ایمپلنت هم به سبب کاهش زمان انتظار بیمار در این دیدگاه قرار میگیرد. یکی از ویژگی های مهم این دیدگاه ، بیمار محوری (patient related outcome) و تمرکز بر رضایت (satisfaction) و ترجیح (preference) بیمار می باشد. برای دستیابی به اهداف درمان های کم تهاجمی راهکارهای مختلفی وجود دارد که در این مقاله به این موارد می پردازیم :
. (1ایمپلنت های باریک narrow implant 2)ایمپلنت های کوتاه short implant 3)ایمپلنت گذاری به روش بدون برش (flapless) 4)اسئودنسیفیکاسیونosseodensification 5)دیدگاه کم تهاجمی در درمان‌های بازسازی کل فک 6)استفاده از بزرگنمایی (magnification) در درمان های ایمپلنت.

امروز با پیشرفت تکنولوژی در بخش طراحی و بهبود کیفیت متریال های مورد استفاده در تولید ایمپلنت های دندانی در صورتی که درمان استاندارد انجام شود موفقیت و ماندگاری ایمپلنت دندانی تا ۹۵درصد پیش بینی می شود.

یکی از مهمترین ویژگی های روکش های زیرکونیایی، زیبایی آنها می باشد که برای نواحی زیبایی دهان بهترین گزینه است و از دیگر مزایا مقاومت در مقابل فشارهای جویدن می باشد و همچنین سازگاری با بافت نرم لثه از دیگر مزایای این روکش ها محسوب می شود.

در صورت انجام درمان استاندارد و رعایت اصول درمانی ( مدیریت صحیح استخوان و بافت نرم اطراف آن ) توسط دندانپزشک متخصص با تجربه، ایمپلنت درمانی دائمی و برای تمام عمر محسوب می شود.

پاسخ کوتاه این است که ایمپلنت‌های دندانی، پیچ‌های تیتانیومی که با استخوان فک شما ترکیب می‌شوند، برای تمام عمر ساخته شده‌اند. قسمت قابل مشاهده سیستم جایگزینی دندان، تاج دندان، اما باید هر 5 تا 15 سال یکبار تعویض شود.

میانگین میزان شکست ایمپلنت

مطالعات نشان داده اند که بین 5 تا 10 درصد ایمپلنت های دندانی با شکست مواجه می شوند. از طرف دیگر، این بدان معنی است که بین 90٪ تا 95٪ درصد موفقیت وجود دارد که از نظر روش های دندانپزشکی و پزشکی شانس بسیار خوبی است.

نحوه انتخاب متخصص ایمپلنت دندان

درخواست معرفی آیا هیچ یک از دوستان، اقوام یا اعضای خانواده شما تحت عمل کاشت دندان قرار گرفته اند؟ ...
به نتایج و توصیفات آنها نگاه کنید. ...
مشخصات آنها را مشاهده کنید. ...
در طول مشاوره وقت بگذارید. ...
مطمئن شوید که راحت هستید. ...

ما بهترین ها را با توجه به شرایط فکی به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

ایمپلنت دندانی از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول پایه تایتانیومی که در فک کار گذاشته می شود و بخش دوم روکشی است که بروی ان قرار داده می شود.
بخشی که داخل فک قرار داده می شود( فیکسچر) در صورت تماس کامل با استخوان که موفقیت ۹۵ درصد دارد در طول زمان ماندگار بوده و مراقبت بهداشتی مناسب لازم دارد تا بافت های احاطه کننده آن ( لثه و استخوان ) در سلامت بمانند و بخش دوم که روکش روی آن است مانند تاج دندان ها و روکش های دندانی در صورت مناسب بودن مواد و مراقبت بیمار بین ۱۵ تا ۲۰ سال می تواند کارایی و عمر داشته باشد و بعد از ان به راحتی قابل تعویض خواهد بود.

مانند هر جراحی دیگری، خطراتی در این مورد وجود دارد. اگرچه ایمپلنت روی استخوان محکم شده است، اما خطر عفونت در لثه شما وجود دارد. باکتری ها می توانند وارد محل کاشت شوند و باعث ایجاد پری ایمپلنتیت شوند، عفونتی که می تواند منجر به تحلیل استخوان شود.

همه ایمپلنت های دندانی ( البته آن هایی که مورد تایید متخصص هستند) می توانند کارایی مناسبی داشته باشند و بهترین برند برای شما برندی است که متخصص مربوطه با توجه به شرایط جسمی، فکی و لثه ای شما به شما توصیه می کند.

 

1) Struamann Implants
2) Zimmer Implants
3) Nobel Implants
4) Neodent Implants
5) SIC Implants
6) Biohorzon Implants
7) Dio Implants
8) IMPLANTIUM Implants

برندهای متعددی در دنیا برای ایمپلنت وجود دارد . نگاهی دقیق‌تر به برترین شرکت‌های ایمپلنت دندان به شناسایی دلیل موفقیت آنها در این بازار بسیار رقابتی کمک می‌کند. این برندها عبارتند از : 

1) Struamann Implants
2) Zimmer Implants
3) Nobel Implants
4) Neodent Implants
5) SIC Implants
6) Biohorzon Implants
7) Dio Implants
8) IMPLANTIUM Implants

 اولین مطب دندانپزشکی تشریفاتی VIP در ایران و مدرن ترین در خاورمیانه

مطب فوق پیشرفته دکتر امید امیری نسب درقم ارائه خدمات فوق لوکس و حرفه ای دندانپزشکی را تقدیم شما خواهد کرد . انجام درمان و بازسازی پیشرفته استخوان و ایمپلنت فوری در نواحی زیبایی و روکش همزمان تخصص ماست . 

لبخند زیبا برازنده ی شماست،ما آن را تقدیمتان خواهیم کرد

(ایمپلنت تکرار لبخند)

زیبایی لبخند بواسطه ی دانش روز آمد و ابزار مدرن در مطب دکتر امید امیری نسب بر چهره شما نمایان تر خواهد شد. هم اکنون با ما مشاوره کنید .

دندانپزشکی را در نهایت آرامش و کیفیت تجربه کنید

مجموعه اقدامات مدرن و تلفیقی انجام شده در مطب دکتر امیری نسب موجب شده تا تجربه ای متفاوت و ممتاز برای مراجعین پدید آید. مایلیم این تجربه شایسته در اختیار تان قرار گیرد.

تجربه دندانپزشکی در ایران هم تراز با 5 کشور برتر دنیا

ایرانیان محترم و همچنین مراجعین از کشورهای دیگر شایسته آن هستند تا قدرت دانش پزشکی و تعهد و کیفیت فراهم شده در حوزه تخصصی دندانپزشکی را هم اکنون در ایران تجربه کنند.

سلام و درود شما می توانید هم اکنون ضمن مشاوره آنلاین واتساپ تماس تلفنی نیز حاصل فرمایید : 09120767646 و یا از طریق ایمیل info@dramirinasab.com با ما در ارتباط باشید.

مشاوره آنلاین با دکتر امیری نسب و رزرو وقت دندانپزشکی
Close and go back to page

 

 

 

 

تماس با دکتر امیری نسب

  • بهترین دندانپزشکی قم : بلوار عطاران، خیابان شهید عراقی، ساختمان شهر پزشکان، طبقه 5، واحد e
  • ۰۲۵۳۲۴۰۵۰۵۱
  • ۰۹۱۲۰۷۶۷۶۴۶
  • ۰۹۱۹۶۶۱۶۲۶۳
  • info@dramirinasab.com